loading...

علم کشاورزی

روش های آبیاری در کشاورزی

نحوه کار پکیج کلر زنی در نصفیه آب

ALIZADE بازدید : 608 دو شنبه 06 / 06 / 1396 : 23:55 نظرات ()

پکیچ کلر زنی یکی از اساسی ترین اهداف تصفیه آب و فاضلاب، گند زدائی یا ضد عفونی نمودن و به منظوره از بین بردن عوامل میکروبی بیماریزای موجود و همچنین بی خطر سازی پساب جهت تخلیه در انواع آب های سطحی یا مصارف کشاورزی می باشد.

پرشر وسل و نقش آن در دستگاه تصفیه آب

ALIZADE بازدید : 731 دو شنبه 06 / 06 / 1396 : 23:41 نظرات ()

پرشر وسل محفظه ای برای قرار گرفتن ممبرین در دستگاه تصفیه آب است . در صنایع سیستم ، اولترافیلتراسیون ، نانوفیلتراسیون ، نمک زدایی ، اسمز معکوس پرشر وسل کاربرد مهم و وسیعی دارد.
پرشر وسل ها در جنس پوسته، ورودی و خروجی خوراک، محدوده عملکرد دمایی، محدوده عملکرد فشاری، محدوده عملکرد (pH) و اندازه مختلف و محل قرارگیری پورت های ورودی و خروجی تفاوت هایی دارند.
پرشر وسل ها همگی سطح داخلی صافی دارند که برای آب بندی بهتر ممبرین در دستگاه تصفیه آب تعبیه شدند و باعث سهولت جابجایی آن درون وسل میشوند. پوسته پرشر وسل از جنس کامپوزیت اپوکسی تقویت شده است با الیاف شیشه (FRP)، ورودی خوراک از کنار( Side Entry ) ویا از انتها ( End Entry ) ، خوراک و پساب و اندازه مختلف پورت های ورودی و خروجی آب تصفیه شده دارای استاندارد های جهانی می باشند.
سایز پرشروسل ها از 4اینچ تا 8 اینچ است.


محل قرار گیری پورت پرشر وسل ها به دو صورت زیر است:
(side port) پرشر وسل ساید پورت
(end port) پرشر وسل اند پورت

دستگاه آب شیرین کن دریایی چیست ؟

ALIZADE بازدید : 661 دو شنبه 05 / 04 / 1396 : 14:55 نظرات ()

به منظور رفع شوری و میزان بالای نمک موجود در آب ، از دستگاه آب شیرین کن یا دستگاه تصفیه آب به روش اسمز معکوس استفاده می شود که به آن دستگاه آب شیرین کن دریایی اطلاق می شود .

مهمترین اصول در ساخت دستگاه تصفیه آب

ALIZADE بازدید : 734 دو شنبه 05 / 04 / 1396 : 14:51 نظرات ()

ساخت دستگاه آب شیرین کن و دستگاه تصفیه آب ، اصول و استانداردهایی دارد که با رعایت کردین این استانداردها ، دستگاه آب شیرین کن تولید شده می تواند کارایی و عملکرد بسیار مطلوبی داشته باشد .

میکروفیلتر در دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس

ALIZADE بازدید : 676 دو شنبه 05 / 04 / 1396 : 14:48 نظرات ()

در دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس در پخش پیش تصفیه توصیه می شود که فیلتر کارتریج با اندازه منافذ کمتر از 10 میکرون استفاده شود . این فیلتر که در بخش پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس ، آخرین بخش می باشد برای حفاظت از پمپ و ممبران ها در برابر ذرات معلق در آب بسیار اهمیت دارد .مناسبترین اندازه فیلتر برای دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس 5 میکرون می باشد

اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟